Начало >Добруджа >Регионални

Изграждат рибарско селище за 30 лодки в Балчик

02.11.2013 г. 15:17:00 ч.
/ ИА Добруджа
Изграждат рибарско селище за 30 лодки в Балчик
В Балчик ще бъде изградено рибарско селище с места за 30 лодки, съобщиха от кметската управа. Общинският съвет вече даде съгласие да се търси финансова подкрепа за проекта по оперативната програма "Рибарство".
Селището ще разполага и с хелинг за транспортиране на плавателните съдове с максимално тегло до 2 тона от и в морето. Лодкостоянките ще бъдат оборудвани с конструкция от релси и дървени траверси. На територията на пристанищното съоръжение ще бъдат изградени фундаменти за 11 складови помещения - тип "контейнер", в които рибарите да съхраняват продукция и принадлежности.
С изграждането на селището общината цели да подобри възможностите за развитие на рибарския сектор и да повиши предприемаческата активност на рибарската общност.

Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
„Тишината говори“ – Олга Иванова представя нова изложба в "Двореца"
„Тишината говори“ – Олга Иванова представя нова изложба в "Двореца"
Добрички общински съвет ще заседава днес
Добрички общински съвет ще заседава днес
Публично обсъждане на годишния отчет за бюджета за 2025 г. на Община Генерал Тошево
Публично обсъждане на годишния отчет за бюджета за 2025 г. на Община Генерал Тошево
Стартира ремонт на две отсечки с дължина от близо 30 км в община Генерал Тошево (ВИДЕО)
Стартира ремонт на две отсечки с дължина от близо 30 км в община Генерал Тошево (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика