Начало >Добруджа >Регионални

Изграждат рибарско селище за 30 лодки в Балчик

02.11.2013 г. 15:17:00 ч.
/ ИА Добруджа
Изграждат рибарско селище за 30 лодки в Балчик
В Балчик ще бъде изградено рибарско селище с места за 30 лодки, съобщиха от кметската управа. Общинският съвет вече даде съгласие да се търси финансова подкрепа за проекта по оперативната програма "Рибарство".
Селището ще разполага и с хелинг за транспортиране на плавателните съдове с максимално тегло до 2 тона от и в морето. Лодкостоянките ще бъдат оборудвани с конструкция от релси и дървени траверси. На територията на пристанищното съоръжение ще бъдат изградени фундаменти за 11 складови помещения - тип "контейнер", в които рибарите да съхраняват продукция и принадлежности.
С изграждането на селището общината цели да подобри възможностите за развитие на рибарския сектор и да повиши предприемаческата активност на рибарската общност.

Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Конкурс за детска рисунка „Моят приказен Дворец“ организира ДКИ КЦ „Двореца“ – Балчик
Конкурс за детска рисунка „Моят приказен Дворец“ организира ДКИ КЦ „Двореца“ – Балчик
Шабла е домакин на дискусионен форум „От приобщаване към участие в образователния процес“
Шабла е домакин на дискусионен форум „От приобщаване към участие в образователния процес“
Традиционният празник на пъпеша в село Българево ще се проведе на 24 и 25 юли
Традиционният празник на пъпеша в село Българево ще се проведе на 24 и 25 юли
ЦПЛР „Малкият принц“ слага край на културния календар на 51-вите празници на културата в Тервел
ЦПЛР „Малкият принц“ слага край на културния календар на 51-вите празници на културата в Тервел



Яндекс.Метрика