Начало >Добруджа >Регионални

Изграждат рибарско селище за 30 лодки в Балчик

02.11.2013 г. 15:17:00 ч.
/ ИА Добруджа
Изграждат рибарско селище за 30 лодки в Балчик
В Балчик ще бъде изградено рибарско селище с места за 30 лодки, съобщиха от кметската управа. Общинският съвет вече даде съгласие да се търси финансова подкрепа за проекта по оперативната програма "Рибарство".
Селището ще разполага и с хелинг за транспортиране на плавателните съдове с максимално тегло до 2 тона от и в морето. Лодкостоянките ще бъдат оборудвани с конструкция от релси и дървени траверси. На територията на пристанищното съоръжение ще бъдат изградени фундаменти за 11 складови помещения - тип "контейнер", в които рибарите да съхраняват продукция и принадлежности.
С изграждането на селището общината цели да подобри възможностите за развитие на рибарския сектор и да повиши предприемаческата активност на рибарската общност.

Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
България въвежда за първи път отглеждането на пъстърва в морски садки като част от интегрирана аквакултурна система в рамките на пилотен проект в Черно море
България въвежда за първи път отглеждането на пъстърва в морски садки като част от интегрирана аквакултурна система в рамките на пилотен проект в Черно море



Яндекс.Метрика