Изида с двама медалисти в международния турнир по тенис в Албена

02.09.2013 г. 09:14:00 ч.
Президентът на Българската федерация по тенис Стефан Цветков награди призьорите в четвъртото издание на международния турнир по тенис за деца до 8 и до 10 г. „Albena cup – kids tennis" за купите на Гранд мол. Участие взеха близо 80 деца от България, Румъния, Русия, Македония, Кипър и Англия. Срещите на прекрасните тенис кортове в курорта Албена бяха генерална репетиция за предстоящите Мастърс турнири на България.
Шампионка при момичетата до 8 г. стана Анастасия Николова от Тича. Сребърният медал спечели Росица Денчева от Плевен 90, а с бронзови отличия се окичиха Михаела Йорданова от Изида (Добрич) и Жасмина Николова от бургаския Черноморец. Четирите състезателки спечелиха първите места в своите предварителни групи, а в заключителната фаза най-убедително се представи тенисистката на варненския клуб.
№1 при по-големите момичета до 10 г. бе сестрата на Сесил Каратанчева – Лия, която по безапелационен начин достигна до златния медал. Вицешампионка стана Денислава Глушкова от Дема, а на трето място завършиха Лила Давчева от Македония и Стела Пеева от Галакси (Бургас).
Димитър Михайлов от Тича триумфира при момчетата до 8 г. Втори завърши Филип Петров от варненския Черно море Елит, а бронзови медалисти са Николас Хадживарнава от Кипър и Димитър Пенчев от Кристи (Дряново).
Шампион при момчетата до 10 г. стана Никола Колячев от клуб Дияна. На второ място се класира Ставрос Хадживарнава от Кипър. До третото място достигнаха Емилиян Цветков от Изида и Христо Щерев от Велто.
Организаторите проведоха утешителни турнири за загубилите в основните схеми, в които класирането бе следното: момичета до 8 г. – 1. Десислава Димова от Хасково, 2. Лидия Енчева от Силистра, 3. Йоана Дреновска от Престиж и Никол Баева от Черноморец; момчета до 8 г. – 1. Артьом Пугач от Бриз, 2. Християн Боримечков от Локо 98, 3. Георги Киселков от Черноморец и Милен Русев от Тича; момичета до 10 г. – 1. Яница Пейкова от Свиленград, 2. Вяра Михова от Велто, 3. Цвета Радева от ПСК Плевен и Никол Русева от Престиж; Момчета до 10 г. – 1. Михаил Гришченко от Русе, 2. Цветомир Томов от Приста, 3. Мирослав Ларгов от Черно море Елит и Юлиян Колев.
Всички призьори получиха красиви купи от Гранд мол, а домакините наградиха шампионите и с предметни награди. Турнирът в Албена се превръща в емблема за детския тенис, а първите участници в изданието вече са и сред най-големите ни надежди в този спорт.