Начало >Добруджа >Регионални

Излюпиха се първите птички в къщичките, закупени от ДЛС-Балчик

19.06.2019 г. 09:56:28 ч.
/
Излюпиха  се първите птички в къщичките, закупени от ДЛС-Балчик
Първите за тази година птички се излюпиха  в къщичките, закупени от ДЛС-Балчик. Преди две години в стопанството стартира кампания за поставяне на къщички за птици в града и околностите. Първите къщурки бяха закачени на дърветата по протежение на еко алея „Ехо“, която се простира от сградата на община Балчик до „Двореца”. Тази година още 20 къщички бяха поставени на определените от горските места. 10 от тях са в двора на Детска градина „Чайка“ и още през пролетта те посрещнаха пернатите си обитатели.
Идеята ни е да накараме децата да обичат да природата и да се грижат за всички живи същества. Всеки ден малчуганите могат да поставят сами храна за птиченцата и така да свикнат, че трябва да опазват животните, дърветата и растения, които ни заобикалят, смята директорът на ловното стопанство инж. Калинка Тодорова. Тя е категорична, че и през следващата година горските ще закупят къщички и заедно с деца от Балчик ще ги поставят на различни места, за да може песента на птиците да оглася града през всички сезони.
Източник:Пресцентър СИДП

Коментирайте
Подобни новини
Днес Исторически музей – Генерал Тошево организира ден на отворени врати
Днес Исторически музей – Генерал Тошево организира ден на отворени врати
12-ото издание на Националния фестивал на лавандулата е днес в Генерал Тошево
12-ото издание на Националния фестивал на лавандулата е днес в Генерал Тошево
Над 2 500 изпълнители ще се включат днес в събора „Песни и танци от слънчева Добруджа“ край село Дебрене
Над 2 500 изпълнители ще се включат днес в събора „Песни и танци от слънчева Добруджа“ край село Дебрене
Военноморските сили унищожиха дрон, открит в морето край Кранево
Военноморските сили унищожиха дрон, открит в морето край Кранево



Яндекс.Метрика