Жулиан Георгиев – отново над всички на Гран при с. Змеево (ВИДЕО)

10.06.2019 г. 14:10:13 ч.
/
При сериозен зрителски интерес премина осмото издание на състезанието по мотокрос Гран при с. Змеево. Надпреварата се проведе вчера на пистата край балчишкото село. Близо 30 състезатели от цялата страна показаха умения в 7 класа.  Мотокросът се проведе в два манша, всеки един от които предложи 4 старта. Съвместно се състезаваха участниците в МХ 65 и 85 куб.см, заедно стартирха в клас МХ2 и МХ1, както и МХ до 40 и МХ над 40 години, а 4 машини се състезаваха в клас АТВ.
Между двата манша зрителите имаха възможност да видят в действие новия модел УТВ Кан Ам.
В най-атрактивните  МХ 2 и МХ 1 победители станаха съответно Жулиан Георгиев и Ивелин Манев.  В МХ 3 до 40 години и МХ 3 над 40 години първите места заеха Виктор Арсов и Калчо Димов. В клас АТВ победител стана Николай Николов, а при най-малките - МХ 65 куб.см, първото място спечели Тихомир Йорданов, а Матю Недев бе единственият участник в МХ 85 куб.см.
За поредна година специалният приз в памет на Кънчо Канев получи Жулиан Георгиев. И тази година  Иван Канев - бащата на трагично загиналия преди няколко години състезател по мотоспорт, връчи статуетка и награда от 100 лв.
Състезанието бе открито от кмета на община Балчик Николай Ангелов, а наградите на победителите, които се осигуряват от община Балчик, бяха връчени от кмета на Змеево Илийчо Илиев и републиканския шампион по хвърляне на чук Живко Господинов.