Кабелните оператори с протест пред сградата на МС

19.06.2019 г. 09:10:43 ч.
/
Кабелните оператори с протест пред сградата на МС
Кабелните оператори организират протест пред сградата на Министерския съвет. Те ще изразят недоволството си от акцията на ГДБОП срещу разпространението на пиратско съдържание, информира БНР.
На 13 юни ГДБОП влезе в офиси на кабелния оператор "Кабел Сат Запад" в Кюстендил, Дупница, Благоевград и Гоце Делчев. При акцията бяха обискирани офиси на пет доставчици на интернет и кабелна телевизия, както и беше отнета техника. Според Националното сдружение на кабелните оператори "Клуб 2000" това е довело до финансови загуби за фирмите и са нанесени материални щети върху офисите.
Вследствие на акцията голяма част от жителите на Гоце Делчев останаха без телевизия и интернет, което предизвика протест в града. Такива недоволства имаше и в други градове по страната.
В писмо до медиите операторите информират, че операцията на ГДБОП е целяла ликвидиране на конкуренти и разчистване на пазари, използвайки държавни органи и структури.
Снимка:breaking.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Повишават пенсията за старост
Повишават пенсията за старост
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата



Яндекс.Метрика