Камери и софтуер спират кражбите на нафта от БДЖ

26.03.2015 г. 13:44:00 ч.
/ ИА Добруджа
Камери и софтуер спират кражбите на нафта от БДЖ
Половината от пунктовете за зареждане на локомотиви през деня вече са с видеонаблюдение, обяви управителят на "БДЖ – Товарни превози" инж. Любомир Илиев, цитиран от агенция "Фокус".
По думите му се очаква до средата на април всички 10 пункта за зареждане през светлата част на дена да бъдат оборудвани с камери.
Инж. Илиев отбеляза, че през февруари са уволнени двама служители заради кражбата на гориво. И двамата били от Горна Оряховица и били хванати, докато източвали локомотив.
"Работим по специален софтуер, надграждане на системата, който в реално време ще може да пресмята разстоянието, което изминава всеки локомотив, скоростта му, натоварването и оборите на двигателя", посочи той и сподели, че системата ще може да пресмята и средният разход на всеки локомотив.
"Ще сравняваме всеки ден измерената физически разходна норма с това, което се случва в действителност. Този софтуер ще го внедрим до края на на месец април", допълни той.
След въвеждането на новите мерки срещу кражбите на гориво инж. Илиев посочи, че този вид престъпления ще станат изключително трудни и прогнозира още, че след въвеждането на софтуера и видеонаблюдението кражбите ще намалеят с 90-95%.

Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада



Яндекс.Метрика