КАНАДСКА БОРБА: Дебютантка на „Хищник” над всички на турнира в Добрич, събрал рекорден брой участници

25.07.2020 г. 19:30:07 ч.
/
Около сто състезатели от цялата страна взеха участие в турнира по канадска борба „Воля за победа“, в Добрич. Турнирът се организира от Сдружение „Хищник” с председател Захари Стоянов, за пета поредна година, като този път надпреварата се проведе на кафе „Фонтана”, като събра рекорден брой участници.
Състезанието премина в няколко категории: деца до 15 години – лява и дясна ръка, мъже – лява и дясна ръка, жени – лява и дясна ръка, за хора без увреждания и хора с увреждания.
Домакините от клуб „Хищник” се представиха с шестима състезатели, като най-впечатляващо бе представянето на абсолютната дебютанка Даниела Каракашева (на снимката), която при момичетата до 15 години отвя конкуренцията и на лява и на дясна ръка. Тя  участва и при жените, където също стана шампион и на лява и на дясна ръка. При мъжете в кат. до 65 кг. Ивелин Милев спечели също златен медал. При момчетата до 15-години Джем Ибрям спечели бронзов медал на дясна ръка, а Цветан Киров също е с бронз - на лява ръка.
Турнирът се проведе с подкрепата на Община град Добрич, „Агро номер 1“ ООД, Пицария „Уно”, „Недвижими имоти Нов дом 1“ – Варна, „Русев строй“. Заради Стоянов отправи благодарности на областния съвет на БЧК и на д-р Артюн Еринозов. Червенокръстката организация бе предоставила предпазни маски и дезинфектанти за участниците в състезанието, както осигури и подаръци за хората с увреждания.
Стоянов благодари и на основния спонсор на клуба – фирма „Агро номер 1“ ООД, която освен подкрепата за състезанието, е осигурила и климатик за залата за тренировки.