КАНАДСКА БОРБА: Захари Стоянов приключи годината със златен медал

15.12.2019 г. 11:25:56 ч.
/
Добричлията Захари Стоянов спечели златен медал от турнира по канадска борба „Благоевград оупън“. 17-ото издание на състезанието се проведе вчера, като при състезателите с увреждания, в кат. над 75 кг. , дясна ръка, председателят на клуб „Хищник” се справи сконкуренцията, макар да е минал само месец от операция, която той претърпя. За радио „Добруджа”  Захари Стоянов заяви, че е доволен от представянето и на другите двама представители на клуба - Ивелин Милев и Мартин Пламенов. 16-годишният Пламенов, за когото това бе дебютно състезание, се класира на четвърто място, след като записа две победи  при юношите в кат. над 70 кг. При доста сериозна конкуренция в своята категория Ивелин Милев записа четвърто място на лява ръка и пето – на дясна, което Стоянов също определи като много добро класиране.
Захари Стоянов изказа голяма благодарност към Михаил Михайлов - управител на "Агро номер едно" Добрич, за оказаната подкрепа.