КАРАТЕ: Медал за СК „Сейкен” от държавното първенство по киокушин

26.10.2020 г. 10:54:56 ч.
Ростислав Тодоров донесе бронзов медал на СК „Сейкен” Добрич от Държавното първенство по киокушин карате, което се проведе на 24 октомври в Стара Загора. При изключително силна конкуренция Ростислав Тодоров завоюва трето място в категория до 65 килограма при юношите младша възраст.

Над 90 участници от 25 български клуба взеха участие в Държавното първенство за мъже, жени и юноши и девойки младша възраст в Стара Загора. Организаторите от Българска Карате Киокушин Федерация бяха взели всички противоепидемични мерки за провеждането на форума.

Предходния уикенд (от 16 до 18 октомври) инструктори и състезатели от СК "Сейкен"-Добрич, взеха участие в международен подготвителен семинар по новите правила на киокушин във Варна, ръководен от легендата в К1 Питър Аертс. Сред инструкторите в семинара бяха и още легенди на веригата – Семи Шилт и Ернесто Хуст.