КАРАТЕ: „Самурай“ – отново в ТОП 3 на България

14.09.2020 г. 08:43:00 ч.
/
Карате клуб „Самурай“ отново е в ТОП 3 сред всички клубове в страната. Отборът от Добрич спечели 10 златни, 8 сребърни и 17 бронзови медала на Държавното първенство по олимпийско карате за всички възрасти под егидата на Българска национална федерация по карате, което се проведе на 12 и 13 септември в София. Участваха 420 състезатели от 23 клуба. „Самурай“ се нареди на трето място по спечелени медали в крайното класиране.

Пеньо Пенев е единственият състезател, който спечели 3 златни медала на първенството. Той стана шампион на България на ката и кумите при мъжете, както и отборно на ката. Валерия Панайотова спечели 2 златни медала в София. Другите шампиони на „Самурай“ индивидуално са Цветелина Иванова и Давид Николов.

Мартина Михайлова и близначките Василена и Йоана Кулеви изведоха „Самурай“ до първото място на ката както при девойките до 18 години, така и при жените. При момчетата до 18 години титлата на ката отборно спечелиха Иван Кръстев, Тулчан Мехмед и Симеон Младенов.

На ката при мъжете продължи доминацията на отбора в състав Георги Михайлов, Пеньо Пенев и Янко Соколов.