КАРАТЕ: „Самурай“ – отново в ТОП 3 на България

14.09.2020 г. 08:43:00 ч.
/
КАРАТЕ: „Самурай“ – отново в ТОП 3 на България
Карате клуб „Самурай“ отново е в ТОП 3 сред всички клубове в страната. Отборът от Добрич спечели 10 златни, 8 сребърни и 17 бронзови медала на Държавното първенство по олимпийско карате за всички възрасти под егидата на Българска национална федерация по карате, което се проведе на 12 и 13 септември в София. Участваха 420 състезатели от 23 клуба. „Самурай“ се нареди на трето място по спечелени медали в крайното класиране.

Пеньо Пенев е единственият състезател, който спечели 3 златни медала на първенството. Той стана шампион на България на ката и кумите при мъжете, както и отборно на ката. Валерия Панайотова спечели 2 златни медала в София. Другите шампиони на „Самурай“ индивидуално са Цветелина Иванова и Давид Николов.

Мартина Михайлова и близначките Василена и Йоана Кулеви изведоха „Самурай“ до първото място на ката както при девойките до 18 години, така и при жените. При момчетата до 18 години титлата на ката отборно спечелиха Иван Кръстев, Тулчан Мехмед и Симеон Младенов.

На ката при мъжете продължи доминацията на отбора в състав Георги Михайлов, Пеньо Пенев и Янко Соколов.






Коментирайте
Подобни новини
Състезателят на "Добруджа 07" Ивайло Бориславов с титла от ДП по плажен волейбол U19
Състезателят на "Добруджа 07" Ивайло Бориславов с титла от ДП по плажен волейбол U19
Блестящо представяне на СКХГ “Виктория Добрич” на Държавното първенство “Гимнастрада”
Блестящо представяне на СКХГ “Виктория Добрич” на Държавното първенство “Гимнастрада”
Спортните клубове не са получили от Община Добрич средствата за високо спортно майсторство (ВИДЕО)
Спортните клубове не са получили от Община Добрич средствата за високо спортно майсторство (ВИДЕО)
Третият кръг от Държавното първенство по плажен волейбол ще се проведе в Шабла
Третият кръг от Държавното първенство по плажен волейбол ще се проведе в Шабла



Яндекс.Метрика