Ким Чен Ун захвърли бастуна

05.11.2014 г. 15:50:00 ч.
/ ИА Добруджа
Ким Чен Ун захвърли бастуна
След като дълго не бе виждан на обществено място, севернокорейският ръководител Ким Чен Ун за пръв път се появи на официална проява без бастун, съобщи днес агенция Йонхап, цитирана от ТАСС. По нейни данни лидерът на Северна Корея е свикал в началото на седмицата среща с командири на батальони от Корейската народна армия и се е снимал с всички участници, пише БТА.  Тази есен Ким Чен Ун близо месец и половина избягваше публични изяви. Неведнъж плъзваха слухове, че не е добре със здравето.
Миналия месец държавните медии публикуваха снимки на лидера, накуцващ и с бастун. В края на октомври южнокорейското разузнаване съобщи, че чуждестранен лекар е оперирал Ким за отстраняване на киста от десния му глезен.
Най-големият вестник в Северна Корея - "Нодон синмун", помества днес снимки на Ким Чен Ун, който върви без чужда помощ и без да се подпира на бастун, предаде Франс прес.
Лидерът на КНДР може би се е възстановил след нараняване или операция на крака, заключава агенцията.

Източник:actualno.com

Коментирайте
Подобни новини
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа



Яндекс.Метрика