Китай: Ръст на износа с над 60% за януари и февруари

07.03.2021 г. 11:31:12 ч.
/
Китай: Ръст на износа с над 60% за януари и февруари
Китайският износ за периода януари-февруари е нараснал с 60,6 на сто спрямо същия периода на миналата година, показват данните на митническата администрация, цитирани от ДПА и БТА.
Вносът за същия период е нараснал с 22,2 на сто. Търговският излишък за периода е достигнал 103,25 милиарда долара.
Голямото повишение се дължи на забавянето на търговията в началото на миналата година вследствие на коронавирусната пандемия. Китай започна да затваря фабрики през януари, докато вирусът се разпространяваше извън първоначалния епицентър в Ухан.
Икономическата активност нарасна отново през март и април благодарение на правителствени инвестиции.
Китай отбеляза икономически растеж от 2,3 на сто за миналата година, като единствената от големите световни икономики, отбелязали повишение, припомня ДПА.В петък китайският премиер Ли Къцян заяви, че целта на Пекин е да бъде постигнат ръст от "над 6 на сто". 
Снимка:static.bnr.bg
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават



Яндекс.Метрика