Начало >Добруджа >Общество

Кметът на Добрич отмени заповедта си за маските

31.03.2020 г. 16:32:47 ч.
/
Кметът на Добрич отмени  заповедта си за маските
След отмяната на заповедта на министър Кирил Ананиев за задължителното носене на маски на обществени места, кметът на Добрич също издаде заповед за отмяна на заповедта, която той издаде по-рано днес. В нея се казва: 
 
На основание чл.44, ал. 1, т. 1 и ал. 2 от ЗМСМА, чл. 63 от Закона за здравето, Заповед № РД-01-168/30.03.2020 г. на Министъра на здравеопазването и във връзка с усложняващата се епидемична обстановка, свързана с разпространението на COVID-19 на територията на страната и обявеното с Решение от 13.03.2020 г. на Народното събрание на Република България извънредно положение, както и последвалата Заповед № РД-01-169/31.03.2020 г. на Министъра на здравеопазването
 
                                                                                                    Н А Р Е Ж Д А М:
 
Отменям своя заповед № 422/31.03.2020 г., с която бе разпоредено като противоепидемична мярка на територията на Община град Добрич всички лица, когато се намират в закрити или на открити обществени места да са длъжни да имат поставена защитна маска за лице. 
Препис от заповедта ми да се оповести на жителите на град Добрич чрез средствата за масово осведомяване за сведение и изпълнение.
 
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Ученици от Професионалната гимназия по туризъм представиха света на чая (ВИДЕО)
Ученици от Професионалната гимназия по туризъм представиха света на чая (ВИДЕО)
Времето на 16 декември
Времето на 16 декември
Свилен Трифонов: Оставката е първата спечелена битка, предстои един дълъг процес (ВИДЕО)
Свилен Трифонов: Оставката е първата спечелена битка, предстои един дълъг процес (ВИДЕО)
Интеркултурни образователни дейности обхващат над 1500 деца от Добричка област
Интеркултурни образователни дейности обхващат над 1500 деца от Добричка област



Яндекс.Метрика