Начало >Добруджа >Общество

Кметът на Добрич писа писмо на преговарящите в София

25.11.2021 г. 09:59:54 ч.
/
Кметът на Добрич писа писмо на преговарящите в София
 Кметът на Добрич Йордан Йорданов е  изпратил  писмо до представителите на 4-те преговорни екипа, това съобщи в профила си в социалната мрежа. Йорданов поставя акцент върху съвместна работа с кметовете за  постигане на финансова децентрализация на Общините и справедливия подход за разпределение на средства от държавния бюджет при подпомагане на общински проекти.
„Провокиран от работа на Преговорните екипи по ключови политики считам, че за да продължи промяната Общините имат своето място в този процес Вярвам, че е време да мислим заедно за бъдещето на хората. Защото българите не бива да се делят на живеещи в малки или големи населени места, управлявани от „наши“ или „ваши“ кметове. Необходимо е огромно държавническо усилие. Необходимо е сега!  Време е да се положат усилия за развитие и на по-малките общини, които в миналото са били гръбнака на българската икономика“,  пише добричкият кмет.

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика