Начало >Добруджа >Общество

Кметът на Добрич писа писмо на преговарящите в София

25.11.2021 г. 09:59:54 ч.
/
Кметът на Добрич писа писмо на преговарящите в София
 Кметът на Добрич Йордан Йорданов е  изпратил  писмо до представителите на 4-те преговорни екипа, това съобщи в профила си в социалната мрежа. Йорданов поставя акцент върху съвместна работа с кметовете за  постигане на финансова децентрализация на Общините и справедливия подход за разпределение на средства от държавния бюджет при подпомагане на общински проекти.
„Провокиран от работа на Преговорните екипи по ключови политики считам, че за да продължи промяната Общините имат своето място в този процес Вярвам, че е време да мислим заедно за бъдещето на хората. Защото българите не бива да се делят на живеещи в малки или големи населени места, управлявани от „наши“ или „ваши“ кметове. Необходимо е огромно държавническо усилие. Необходимо е сега!  Време е да се положат усилия за развитие и на по-малките общини, които в миналото са били гръбнака на българската икономика“,  пише добричкият кмет.

Коментирайте
Подобни новини
Обучителен тренинг за учители и специалисти на тема „Граници и асертивност“ се проведе в Добрич
Обучителен тренинг за учители и специалисти на тема „Граници и асертивност“ се проведе в Добрич
Времето на 25 юни
Времето на 25 юни
ПМГ „Иван Вазов“ организира Лятна академия за бъдещи петокласници
ПМГ „Иван Вазов“ организира Лятна академия за бъдещи петокласници
Стотици добричлии и гости на града празнуват Еньовден в Етнографския комплекс (ВИДЕО)
Стотици добричлии и гости на града празнуват Еньовден в Етнографския комплекс (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика