КНДР продължава да нарушава санкциите на ООН

29.09.2020 г. 09:36:10 ч.
/
КНДР продължава да нарушава санкциите на ООН
КНДР нарушава международните санкции за възпрепятстване ядрената програма на страната. Северна Корея внася повече горива от позволеното и изпраща работници в чужбина, обяви ООН, предаде АФП.
От 2017 г. на Пхенян са наложени редица санкции, които ограничават вноса на петрол и забраняват износа на въглища, риба и текстил.
Въпреки това продължава да развива ядрения и ракетния си арсенал, според анализатори. Дори и трите срещи на върха между президента на САЩ Доналд Тръмп и лидера на КНДР Ким Чен-ун не помогнаха.
Съветът за сигурност на ООН обяви, че през първите пет месеца на 2020 г. КНДР е нарушила ограничението от максимум 500 000 барела петролни продукти на година.
Снимка:s.france24.com
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика