Корейски футболен клуб е глобен сурово заради с*кскукли по трибуните

21.05.2020 г. 13:13:31 ч.
/
Корейски футболен клуб е глобен сурово заради с*кскукли по трибуните
Южнокорейският футболен "Сеул" беше глобен сурово за поставянето на с*кскукли вместо манекени по трибуните на стадиона си, съобщава "Ройтерс". Местната лига наложи 100 млн. вона (81 454 долара) глоба за клуба.
Ръководството на "Сеул" реши да постави куклите по празните трибуни за мач от К-лигата в неделя. Първенството на страната се играе, но двубоите са без публика като част от ограниченията заради коронавируса.
"Дисциплинарната комисия реши да предприеме тежки действия заради значимостта на инцидента", се казва в становище. Посочва се, че използването на с*кскуклите е засегнало и обидило жените и семейните групи привърженици.
От "Сеул" се извиниха в понеделник за действията си и уточниха, че не са проверили доставката и че грешката не е умишлена. От К-лигата обаче заявяват, че куклите са лесно различими от обикновени манекени, и смятат, че клубът е трябвало да реагира бързо и да ги премахне още преди началото на мача.
Някои от куклите са били облечени с фланелките на отбора, а други "държали" плакати в негова подкрепа.
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават



Яндекс.Метрика