Краден камион се вряза в автомобили в Германия

08.10.2019 г. 10:43:44 ч.
/
Краден камион се вряза в автомобили в Германия
Откраднат камион се вряза в в чакащи на светофар автомобили в центъра на германския град Лимбург, оставяйки множество ранени хора, съобщи полицията във вторник и добави, че водачът е задържан.

Засега от полицията се въздържат да коментират мотивите на извършителя на инцидента. "В момента нямаме достатъчно информация за това какво се крие зад него", казаха от полицията.
Белият съчленен камион се блъснал в девет автомобила, които чакали на светофар срещу сградата на съда в Лимбург в провинция Хесен и ги смаза.
Според информация от полицията леко ранени са девет души, включително водачът на откраднатото превозно средство.
Истинският шофьор на камиона, чието име не се споменава, , беше цитиран от всекидневник „Франкфуртер нойе пресе“ (FNP) да казва, че извършителят го „извлякъл“ от кабината на камиона му.
Той каза, че около 30-годишният мъж с къса тъмна коса и брада е отворил вратата от страната на шофьора и го е зяпал с широко отворени очи, преди да го изгони от превозното средство.

„Попитах го:„ Какво искаш от мен? “, каза той пред FNP. "Той не каза и дума."

Минувачи били казали след инцидента, водачът е казвал Аллах "няколко пъти" и е говорил арабски, съобщава FNP.

Полицията не потвърди този акаунт.
След инцидента похитителят на камиона бил намерен да седи до дърво. От носа му течала кръв, ръцете му били окървавени. На въпрос как се казва, той отговорил Мохамед.
Властите призоваха използващите социалните медии да не се надпреварват в заключения за мотива на случилото се. „Не изключваме нищо“, каза говорител на полицията пред агенция ДПА. „Но ви призоваваме: не взимайте участие в спекулации“./БГНЕС
Източник:БГНЕС

Коментирайте
Подобни новини
България е сред страните в ЕС с най-чисти води за къпане
България е сред страните в ЕС с най-чисти води за къпане
Бони Тайлър е вън от кома, но остава в тежко състояние
Бони Тайлър е вън от кома, но остава в тежко състояние
Полицията в Скопие арестува 44-годишен мъж, заподозрян за палежа на коли на българското посолство
Полицията в Скопие арестува 44-годишен мъж, заподозрян за палежа на коли на българското посолство
Швейцарците отхвърлят референдума за ограничаване на населението
Швейцарците отхвърлят референдума за ограничаване на населението



Яндекс.Метрика