Начало >Добруджа >Общество

Красимир Вълчев: Децата се връщат в училище от 12 април, горните класове ще се редуват

08.04.2021 г. 10:20:27 ч.
/
Красимир Вълчев: Децата се връщат в училище от 12 април, горните класове ще се редуват
Връщането на децата в училище ще стане от 12 април по режима отпреди 22 март. Така от 1. до 4. клас всички деца се връщат в класните стаи, а по-големите ученици, ще се въртят през две седмици в училищата. Това обяви на седмичния брифинг на здравните власти образователният министър Красимир Вълчев.
"Ситуацията в системата на образованието е, че при съпоставима ситуация спрямо ноември, е близо два пъти по-добра, два пъти по-малко болни и заразени учители и ученици. Нямаме починали ваксинирани учители и такива с тежко заболяване. Това означава, че ваксините имат ефект и това е шанс да възстановим присъствения учебен процес края на тази учебна година и началото на следващата. 500 към момента е заразеният педагогически персонал", заяви министър Вълчев. И допълни, че и към момента се правят допълнителни списъци на желаещите учители да се ваксинират.
Източник:ТРУД

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика