Лавров и Кери ще се срещнат в Пекин

07.11.2014 г. 13:26:00 ч.
/ ИА Добруджа
Лавров и Кери ще се срещнат в Пекин
„За 8 ноември, в рамките на подготовката на срещата на АПЕК в Пекин, е планирана среща между Лавров и Кери", съобщи анонимен източник от руското външно министерство. Двамата министри, които поддържат диалога между Москва и Вашингтон въпреки сирийската и украинската криза, се видяха за последен път на 14 октомври в Париж. През 2014 г. двамата се срещнаха повече от десет пъти.
Ръководителите на страните от Азиатско-тихоокеанския регион ще проведат Среща на върха на 10 и 11 ноември в Пекин по повод ежегодния форум на АПЕК, на която ще присъстват руският президент Владимир Путин и американският му колега Барак Обама. Двустранна среща между двамата ръководители не е планирана, но Кремъл не изключва неофициални контакти. Срещата на АПЕК ще бъде последвана от тази на Г-20 на 15 и 16 ноември в Бризбейн, Австралия.

Източник:Агенция "КРОСС"

Коментирайте
Подобни новини
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС



Яндекс.Метрика