Лавров и Кери ще се срещнат в Пекин

07.11.2014 г. 13:26:00 ч.
/ ИА Добруджа
Лавров и Кери ще се срещнат в Пекин
„За 8 ноември, в рамките на подготовката на срещата на АПЕК в Пекин, е планирана среща между Лавров и Кери", съобщи анонимен източник от руското външно министерство. Двамата министри, които поддържат диалога между Москва и Вашингтон въпреки сирийската и украинската криза, се видяха за последен път на 14 октомври в Париж. През 2014 г. двамата се срещнаха повече от десет пъти.
Ръководителите на страните от Азиатско-тихоокеанския регион ще проведат Среща на върха на 10 и 11 ноември в Пекин по повод ежегодния форум на АПЕК, на която ще присъстват руският президент Владимир Путин и американският му колега Барак Обама. Двустранна среща между двамата ръководители не е планирана, но Кремъл не изключва неофициални контакти. Срещата на АПЕК ще бъде последвана от тази на Г-20 на 15 и 16 ноември в Бризбейн, Австралия.

Източник:Агенция "КРОСС"

Коментирайте
Подобни новини
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават



Яндекс.Метрика