Македонското правителство осъди паленето на българско знаме в Мелбърн

10.09.2019 г. 14:21:33 ч.
/
Македонското правителство осъди паленето на българско знаме в Мелбърн
Правителството на Северна Македония осъди изгарянето на знамената на България и Гърция, както и на макети на премиера Зоран Заев и министъра на отбраната Радмила Шекеринска пред македонското консулство в Мелбърн, съобщава вестник "Нова Македония".
Според него подобни деяния вредят на имиджа на страната. От правителството подчертаха, че паленето на знамена на държави и макети на премиер и министър нито са признак на патриотизъм, нито дават правилна представа за македонската диаспора.
"Правителството на Република Северна Македония най-остро осъжда вандалското поведение на малка група хора пред консулството на Република Северна Македония в Мелбърн. Подобни действия нарушават имиджа на страната, на македонския народ и на гражданите на Северна Македония пред демократичната общественост", посочва се в позицията.
Припомняме, вчера стана ясно, че българско знаме е било изгорено пред македонското посолство в Мелбърн по време на демонстрация срещу т.нар. Преспанско споразумение.
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС



Яндекс.Метрика