Меркел: Германия е изправена пред най-голямото предизвикателство след Втората световна война

18.03.2020 г. 23:31:47 ч.
/ ИА Добруджа
Меркел: Германия е изправена пред най-голямото предизвикателство след Втората световна война
Германия е изправена пред най-голямото предизвикателство от Втората световна война, каза канцлерът Ангела Меркел в обръщение към нацията по повод епидемията от коронавируса.

Тя призова гражданите да спазват безпрецедентната карантина. И да се запасяват умерено с провизии. Канцлерът увери, че правителството прави всичко, за подпомагане на икономиката и запазване на работни места. Това е първото обръщение към германците за близо 15-те години, през които Меркел е на власт, извън новогодишните послания. 

Ангела Меркел, канцлер на Германия: Ситуацията е сериозна. Вземете я на сериозно. Не от обединението на Германия, а от Втората световна война насам страната ни не е срещала предизвикателство, което толкова много зависи от нашата солидарност. Ние можем и ще направим всичко, за да помогнем на бизнеса и служителите да преодолеят това тежко време. Бъдете сигурни, че доставянето на храна ще се запази. Ако рафтовете се изпразнят за един ден, ще бъдат отново напълнени. Всички можем да действаме решително и заедно. Можем да приемем ограниченията, да се сплотим и да се поддържаме.
Източник:БНТ

Коментирайте
Подобни новини
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС



Яндекс.Метрика