Младен Маринов: Не става само с глоби и репресивни мерки, самосъзнанието да е по-високо

14.12.2019 г. 12:21:48 ч.
/ ИА Добруджа
Младен Маринов: Не става само с глоби и репресивни мерки, самосъзнанието да е по-високо
Един миг невнимание преобръща живота, заяви вътрешният министър Младен Маринов, предаде репортер на БГНЕС.

В последните дни станахме свидетели на няколко катастрофи, при които пострадаха деца. Малолетно момиче загина, блъснато от джип на столичен булевард в петък. Ден по-рано автомобил на НСО удари друго дете в София.

Вътрешният министър съобщи, че освен тежкият инцидент от булевард „Никола Вапцаров”, снощи е пострадало още едно дете – на 8 години на жп прелез в Нови Искър.

Младенов заяви, че по случая със загиналото момиче е образувано досъдебно производство. Водачът е спрял, оказал е помощ, пробата му за алкохол е отрицателна.

Не става само с глоби и репресивни мерки, призовавам на всички – самосъзнанието да е по-високо, каза пред медиите днес министър Маринов и продължи: Опасността не е само на пешеходната пътека – тя е преди пешеходната пътека и след нея.

Вътрешният министър призова родителите през есенно-зимния сезон да обличат децата си с по-светли дрехи, а колоездачите задължително да носят светлоотразителни дрехи или елементи по себе си.

Всички трябва да се замислим за нашето поведение на пътя, добави министърът.

Борбата за живот на пътя е ежедневна. Пътувал съм много в Европа, като че ли ние нямаме толерантност по между си. Тук няма никаква толерантност на пътя. Демокрацията предполага култура. В Европа никой не влиза в забранената лента, за да изпревари другия, коментира Младен Маринов и продължи: Много често си проправяме път, за да ни е по-пряко, отколкото да ни е по-сигурно. Но това са деца, ние не може да ги съдим, може да сме по-предпазливи.

Вътрешният министър съобщи, че в понеделник ще има дебат по линия на пътната безопасност. Много идеи има, голяма част от тях са приведени в действие, но в крайна сметка всичко опира до поведението на всеки един участник в движението, повтори пак министърът. 
Снимка:БГНЕС
Източник:БГНЕС

Коментирайте
Подобни новини
Децата ще могат да подават сигнали за насилие над тях чрез ново мобилно приложение
Децата ще могат да подават сигнали за насилие над тях чрез ново мобилно приложение
НС прие на второ четене промените в Закона за железопътния транспорт
НС прие на второ четене промените в Закона за железопътния транспорт
Тежки сърдечни проблеми са установени при починалия полицай
Тежки сърдечни проблеми са установени при починалия полицай
Тримата апелативни съдии по делото на Благомир Коцев си направиха отвод
Тримата апелативни съдии по делото на Благомир Коцев си направиха отвод



Яндекс.Метрика