Начало >Добруджа >Регионални

МРРБ отпуска средства за нов водопровод, който да захранва Стожер (ВИДЕО)

08.11.2021 г. 14:48:20 ч.
/
МРРБ отпуска средства за нов водопровод, който да захранва Стожер (ВИДЕО)
Министерството на регионалното развитие и благоустройството отпуска 1 300 000 лв. на Община Добричка за изграждането на водопровод, чрез който село Стожер да се захранва от магистралния водопровод Батово – Добрич. Това съобщи днес на пресконференция кметът на Община Добричка Соня Георгиева. Тя благодари за съдействието на МРРБ и на министър Виолета Комитова за бързата реакция след срещата между тях в края на октомври.
„От повече от година село Стожер е изправено пред водна криза. Към момента ежедневно от 22.00 до 6.00 часа няма вода, а през деня налягането не е достатъчно да се използват електроуредите“, обясни Соня Георгиева.
Тя очаква строителството на новия водопровод да започне през пролетта на следващата година и до края на 2022-ра проблемът да бъде окончателно решен.
Ще е необходимо и частично дофинансиране със собствени средства на общината, тъй като проектът е на стойност над 1 394 000 лева.

Репортаж на Димитър Узунов и Стефан Калев

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
Добрички общински съвет ще заседава днес
Добрички общински съвет ще заседава днес
Публично обсъждане на годишния отчет за бюджета за 2025 г. на Община Генерал Тошево
Публично обсъждане на годишния отчет за бюджета за 2025 г. на Община Генерал Тошево
Стартира ремонт на две отсечки с дължина от близо 30 км в община Генерал Тошево (ВИДЕО)
Стартира ремонт на две отсечки с дължина от близо 30 км в община Генерал Тошево (ВИДЕО)
Училището в село Победа също откри модерен STEM център (СНИМКИ)
Училището в село Победа също откри модерен STEM център (СНИМКИ)



Яндекс.Метрика