Начало >Добруджа >Култура

Музеите в Добрич очакват посетители от утре

18.05.2020 г. 11:22:45 ч.
/
Музеите в Добрич очакват посетители от утре
Тази година е трудно да отбележим празника Международният ден на музеите, по скоро трябва да отговорим на изискванията на РЗИ, казва директорът на Регионален исторически  музей в Добрич Добри Добрев. Днес се извършва дезинфекция и в утрешния ден музейните врати ще бъдат отворени. Всяка сграда на музея е специфична, ние не сме в една единствена сграда и това налага различен подход при разделянето на коридори, пояснява историкът. Има изготвен план за действие и се прилага, може би най-лесен ще бъде достъпът до Дом паметник „Йордан Йовков“, сградата е голяма и удобна. По трудно е в Етнографската къща, където не могат да се пускат повече от двама души с маски. За отваряне се подготвят  Археологическия музей,Етнографската къща, Иконата зала в Художествената галерия, Музея Нова и най-нова история в градски парк „Св.Георги“, Дом паметник „Йордан Йовков“ и  Музей  на открито „Военно гробище“ . Всички тези обекти ща отворят врати за посетители от утре.До края на годината ще бъде открита и реновираната родна къща на Адрияна Будевска. Очаква се от ДНСК да предоставят акт 16 и да се довършат всички документи, за да се поканят посетители, пояснява Добри Добрев.
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Културен афиш в Добрич за периода 22 – 28 юни
Културен афиш в Добрич за периода 22 – 28 юни
Влади Въргала влиза в роля в пиеса на д-р Хасан Ефраимов
Влади Въргала влиза в роля в пиеса на д-р Хасан Ефраимов
Представят книгата на Ивайло Дончев „Пътят от Каракол“
Представят книгата на Ивайло Дончев „Пътят от Каракол“
"Бароков концерт на свещи" ще изненада добричлии на 23 юни
"Бароков концерт на свещи" ще изненада добричлии на 23 юни



Яндекс.Метрика