Начало >Добруджа >Култура

На сцената в Добрич „Големанов“- вечно жив български герой (ВИДЕО)

14.09.2021 г. 13:40:00 ч.
/
На сцената в Добрич „Големанов“-  вечно жив български герой (ВИДЕО)
„Големанов винаги ще бъде актуален, независимо какви въртележки се случват. Това е знаковият образ на Бай Ганьо“, така на кратко режисьорът Стефан Спасов мотивира поставянето на пиесата на Ст.Л.Костов „Големанов“. Премиерата е тази вечер от 19 часа на голяма сцена в ДТ“Йордан Йовков“- Добрич. Предпремиерният спектакъл беше още през юни и постановката е достатъчно улегнала в трупата. С поредно българско заглавие екипът на театъра открива новия сезон. Не е търсено осъвременяване  на образа на Големанов, защото той е достатъчно адекватен, обяснява режисьорът.

Героят на пиесата е изключително безочлив, без представа за себе си, без отговорност впуснал се да гони постове. Мисли за мисия и да помага на хората изобщо не му минават през главата, подсеща ни Спасов, единственото важно е да се докопа до министерски пост. В главната роля влиза Владимир Трендафилов. Горилков  е поверен на Георги Георгиев. Това е човек под пара, казва за образа Георги Георгиев. Той  е убеден, че смехът  на публиката е от тези, които те хващат за гърлото, защото борбата за власт е пословична и вечна.
 В ролите още :Любов Николова,  Валентин Андреев - Рафе, Татяна Христова, Филип Янев, Валери Марков. Сценограф –Димитър Митев.

Репортаж на Севдалина Сарандева и Преслав Димитров

Виж видеото


Коментирайте
Подобни новини
ОКИ „Добрич“ организира Празнично матине по повод Международния ден на жената
ОКИ „Добрич“ организира Празнично матине по повод Международния ден на жената
Юрий Дачев подготвя премиерата на „Аз, ти и другите милионери“
Юрий Дачев подготвя премиерата на „Аз, ти и другите милионери“
„Странстващият пастир“ на Марина Константинова с премиера на 5 март
„Странстващият пастир“ на Марина Константинова с премиера на 5 март
Рафи идва в Добрич с благотворителен концерт на 18 март
Рафи идва в Добрич с благотворителен концерт на 18 март



Яндекс.Метрика