Милица Мирчева остана само на секунда от националния рекорд на Софийския маратон

10.10.2021 г. 12:20:40 ч.
/
Добричлийката Милица Мирчева завърши втора при жените на Софийския маратон. 38-ото издание на маратона се проведе днес. Мирчева, която водеше през по-голямата част от състезанието,  финишира на 33 секунди след победителката Ердал Тубай от Турция, оставяйки зад гърба си три състезателки от Кения.
Времето на добричлийката бе 2.35.03 часа, което е само една секунда по-слабо от държавния рекорд, поставен през 1996 г. в САЩ от Галина Горанова. Това обаче беше най-доброто постижение на българка на родна земя, за което Милица получи аплодисменти от публиката.
Така Милица ще трябва да се потруди още, за да подобри единствения рекорд в дългите разстояния, който все още не е нейно притежание. Лекоатлетката от Добрич държи най-добрите постижения на България при жените в полумаратона и на 10 000 метра.
При мъжете титлата бе спечелена от Кениеца Дънкан Коеч. Той измина дистанцията от 42 километра и 195 метра за 2 часа, 15 минути и 47 секунди.
38-ото издание на най-масовото и популярно бягане у нас събра на старт над 3000 атлети от 32 държави, а стартиралите на 10 км бяха рекордните 1700.