Над 60 медала са спечелили състезателите на СКЛА „Добруджа 99” през 2018 г.

10.01.2019 г. 10:51:55 ч.
/
СКЛА „Добруджа 99” отличи своите най-добри състезатели през изминалата година. Най-успешната лекоатлетка от клуба е Радосвета Симеонова, която бе избрана и за Спортист номер 2 на Добрич за 2018 година.
Тя е балкански вицешампион на Маратон в Лимасол, Кипър. Зае четвърто място на Балканиадата в Сърбия на 20 км. спортно ходене и трето – отборно. Шампионка на България на 3000 м с препятствия и на 20 километра спортно ходене. Призьор е от всички кросове в България.
Още няколко състезатели на клуба завоюваха шампионски титли през миналата година. Това са Габриела Красимирова, Алтен Атанасова и Петър Димов – съответно на 10 км, 5 км и 3 км.
От Национални шампионати и турнири в страната клубът е спечелил 26 златни, 15 сребърни и 12 бронзови медала.  От международните турнири клубът има 1 златен, 3 сребърни и 4 бронзови медала.
Зад постигнатите резултати на клуба стоят и треньорите Еманоела Радева и Николай Янков.
Целта пред Радосвета Симеонова за 2019 година е да покрие норматив за участие на Световното първенство в Катар. През тази година се очаква да излязат изискванията на Международната федерация за участие на Олимпиадата в Япония през 2020 г.
Тя получи повиквателна да се включи в лагер на националния отбор за жени, който ще се състои в София от 14 януари до 4 февруари в зала „Асикс арена“, като тренировките ще приключат с участието на атлетките в националния шампионат на закрито. Там Симеонова ще участва на 3000 м гладко бягане.