Надзирателите в затворите получават 200-те щатни бройки до 1 септември

03.08.2020 г. 12:26:41 ч.
/
Надзирателите в затворите получават 200-те щатни бройки до 1 септември
До 1 септември ще има заложени 200-те щатните разписания в Главна дирекция "Изпълнение на наказанията" и Главна дирекция "Охрана".
Такова уверение са получили Синдикатите на служителите в затворите в България от правосъдния министър Данаил Кирилов.
До 1 септември месец обаче надзирателите в затворите остават в протестна готовност.
Ивайло Григоров, председател на Управителния съвет на Синдикатите на служители в затворите в България коментира пред журналисти, че имало поет ангажимент от премиера Бойко Борисов още от миналата година за водени преговори за разкриване на допълнителни щатни бройки за двете дирекции, с които да бъде достигнато нивото на състава.
Нуждата от тези бройки е заради бягството на затворници от общежитие от открит тип и от общежитие от закрит тип.
"Там режимът на охрана е смекчен, като се охраняват с по един или двама служители, което не е никакво ниво на сигурност. Големите затвори в страната също са претоварени и ясно доказателства за това са нивата на извънреден труд, който полагат служителите", поясни още Григоров.
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни в гр. Първомай
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни в гр. Първомай
Ивелин Михайлов закрива "Исторически парк"
Ивелин Михайлов закрива "Исторически парк"
ГИТ спря 209 опасни работни места в строителството
ГИТ спря 209 опасни работни места в строителството
Откриха мъртва издирваната туристка в Пирин
Откриха мъртва издирваната туристка в Пирин



Яндекс.Метрика