Най-бедните пенсионери ще получат 40 лв. коледни добавки

20.11.2019 г. 11:55:22 ч.
/
Най-бедните пенсионери ще получат 40 лв. коледни добавки
Правителството отпусна 51 млн. лева за изплащане на коледни добавки за бедните пенсионери. По 40 лева ще получат възрастните, които получават пенсия до 363 лева включително, колкото е линията на бедност за следващата година. Социалният министър Бисер Петков отбеляза, че, “по този начин ще бъдат подпомогнати около 1, 276 млн. пенсионери", съобщи БНР.
Премиерът Борисов коментира: "Това го правим, мисля, за осми път. Това означава, че близо половин милиард са дадени повече за пенсионерите по време на нашето управление. Плюс 6,7 % увеличение на пенсиите, плюс това, което взехме като решение в новия бюджет - минималната пенсия да стане 250 лева, мисля, че програмата в пълния й обем се изпълнява между ГЕРБ и "Обединени патриоти"./БГНЕС
Източник:БГНЕС

Коментирайте
Подобни новини
5,7% е целевият бюджетен дефицит за настоящата година
5,7% е целевият бюджетен дефицит за настоящата година
Повишават пенсията за старост
Повишават пенсията за старост
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните



Яндекс.Метрика