Начало >Добруджа >Култура

Най-добрата органистка в България ще свири за юбилея на органа в зала "Добрич"

30.09.2013 г. 14:57:00 ч.
/ ИА Добруджа
Най-добрата органистка в България ще свири за юбилея на органа в зала "Добрич"
Концерт по повод 25 години от построяването на органа в Добрич, ще се проведе утре (1 октомври), от 18.00 ч. Музикалното събитие ще бъде с участието на най-добрата органистка в България - проф. д-р Нева Кръстева. Добрич един от четирите града в страната, в които има зала с орган. Останалите са София, Варна и Благоевград, отбеляза в ефира на радио „Добруджа" Мария Славова, която е единственият изпълнител на орган в Добрич. Тя припомни, че проектът на залата е дело на арх. Витлеем Чалъков, който е участвал и в проектирането на фасадната част на органа. Славова определи органа като един от най-сложните музикални инструменти. Той изисква сериозна координация на органиста, за да постигне тази сложна многозвучна хармония на инструмента. Това е много скъп инструмент, намира се в една доста заета зала и затова трудно може да се организира обучение, коментира още Мария Славова.


Коментирайте
Подобни новини
Културен афиш в Добрич за периода 22 – 28 юни
Културен афиш в Добрич за периода 22 – 28 юни
Влади Въргала влиза в роля в пиеса на д-р Хасан Ефраимов
Влади Въргала влиза в роля в пиеса на д-р Хасан Ефраимов
Представят книгата на Ивайло Дончев „Пътят от Каракол“
Представят книгата на Ивайло Дончев „Пътят от Каракол“
"Бароков концерт на свещи" ще изненада добричлии на 23 юни
"Бароков концерт на свещи" ще изненада добричлии на 23 юни



Яндекс.Метрика