Начало >Добруджа >Регионални

Намалял е броят на пристигащите от чужбина в Тервелско през последните дни

26.03.2020 г. 13:10:07 ч.
/
Намалял е броят на пристигащите от чужбина в Тервелско през последните дни
От вчера нови 10 лица в община Тервел са поставени под карантина от РЗИ Добрич. Трима души са в гр.Тервел, петима - в с.Безмер и по едно лице в селата Орляк и Сърнец. Броят на пристигащите от рискови страни е намалял значително за последните два дни. В почти всички села изобщо няма нови случаи на завърнали се, отбелязват от Община Тервел.
От Община Тервел са изискали информация от Бюро по труда, от която е видно, че към момента няма  увеличение на безработните лица. За периода от 12 до 25 март тази година като безработни са се регистрирали 14 души от общината. За сравнение, от 12 до 25 март миналата година , регистрираните безработни са били повече – 22 лица.
Отново по данни на местното Бюро по труда, в момента за Община Тервел има пет свободни работни места – за трима водачи на селскостопанска техника, за един продавач-консултант и за един машинен оператор в производство на пластмасови изделия.
На интернет страницата на Община Тервел вече има раздел за свободните работни места, който ще се обновява два пъти седмично.

Коментирайте
Подобни новини
Публично обсъждане на годишния отчет за бюджета за 2025 г. на Община Генерал Тошево
Публично обсъждане на годишния отчет за бюджета за 2025 г. на Община Генерал Тошево
Стартира ремонт на две отсечки с дължина от близо 30 км в община Генерал Тошево (ВИДЕО)
Стартира ремонт на две отсечки с дължина от близо 30 км в община Генерал Тошево (ВИДЕО)
Училището в село Победа също откри модерен STEM център (СНИМКИ)
Училището в село Победа също откри модерен STEM център (СНИМКИ)
Камерният музикален фестивал „В Двореца“ събира музикални светове в четири тематични вечери
Камерният музикален фестивал „В Двореца“ събира музикални светове в четири тематични вечери



Яндекс.Метрика