Начало >Добруджа >Регионални

Намалял е броят на пристигащите от чужбина в Тервелско през последните дни

26.03.2020 г. 13:10:07 ч.
/
Намалял е броят на пристигащите от чужбина в Тервелско през последните дни
От вчера нови 10 лица в община Тервел са поставени под карантина от РЗИ Добрич. Трима души са в гр.Тервел, петима - в с.Безмер и по едно лице в селата Орляк и Сърнец. Броят на пристигащите от рискови страни е намалял значително за последните два дни. В почти всички села изобщо няма нови случаи на завърнали се, отбелязват от Община Тервел.
От Община Тервел са изискали информация от Бюро по труда, от която е видно, че към момента няма  увеличение на безработните лица. За периода от 12 до 25 март тази година като безработни са се регистрирали 14 души от общината. За сравнение, от 12 до 25 март миналата година , регистрираните безработни са били повече – 22 лица.
Отново по данни на местното Бюро по труда, в момента за Община Тервел има пет свободни работни места – за трима водачи на селскостопанска техника, за един продавач-консултант и за един машинен оператор в производство на пластмасови изделия.
На интернет страницата на Община Тервел вече има раздел за свободните работни места, който ще се обновява два пъти седмично.

Коментирайте
Подобни новини
Военноморските сили унищожиха дрон, открит в морето край Кранево
Военноморските сили унищожиха дрон, открит в морето край Кранево
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Наградиха победителите от Фотоконкурс „Нов европейски Баухаус в Черноморски басейн“ в Генерал Тошево
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Приключи изпълнението на първия за Община Тервел проект по новата ПРСР
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)
Кметът Соня Георгиева връчи Годишните награди на Община Добричка за 2025 г. (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика