Напрежението в Барселона расте

20.10.2019 г. 08:24:09 ч.
/
Напрежението в Барселона расте
Атмосферата на поредния протестен митинг пред сградата на Националната полиция на Каталуния в центъра на Барселона започва да се нажежава и рискува да прерасне в нови сблъсъци между протестиращи и служители на реда, съобщава кореспондент на РИА Новости от местопроизшествието.
Ситуацията на ул. "Лаетана", където се намира сградата на полицията, се влоши през последните два часа. В началото митингът беше сравнително мирен, с изключение на обидните лозунги и жестове на протестиращите срещу полицията и испанските журналисти. С течение на времето тълпата започна да се държи все по-агресивно.
Във въздуха над площада се усеща миризмата на марихуана и бира, която се консумира от младите хора. Протестиращите - както момчета, така и момичета - се отървават от излишната пенеста напитка в тялото в близките храсти, което придава смрад в топлата Барселонска вечер.

Провокатори събират празни бутилки и кутии и ги хвърлят срещу полицията./БГНЕС
Източник:БГНЕС

Коментирайте
Подобни новини
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия



Яндекс.Метрика