Нов национален рекорд и 3 медала за хвърлячите от Добрич на държавното първенство до 16 г.

07.07.2019 г. 17:49:24 ч.
/
Гюлетласкачът Тодор Петров за втори път тази година подобри националния рекорд на България при момчетата под 16 г. След като в края на май на турнира по хвърляния „Тракия“ в Стара Загора той изпрати 4-килограмотово гюле на 17.82 м., днес записа впечатляващите 18.05 м. на държавното първенство по лека атлетика за състезатели до 16 години. На шампионата в София Тодор Петров спечели два медала. Освен златото на гюле, състезателят на СКЛА "Добрич" завоюва и сребро на хвърляне на чук.

С медал от столицата си тръгна и неговият съотборник Драгомир Иванов. Той се класира втори в България в дисциплината мятане на диск. Драгомир Иванов остана на крачка от почетната стълбица на тласкане на гюле, завършвайки четвърти, но оставяйки зад себе си хвърлячи от Пловдив, Сливен, Стара Загора, Провадия, Русе, Нова Загора, София и Враца.

Още двама състезатели на СКЛА "Добрич" с президент и треньор Галин Костадинов достигнаха до предни класирания на държавното първенство за момчета под 16 години. Кристиан Петров се нареди шести на хвърляне на чук, а Красен Христов е седми на скок на височина.