Начало >Добруджа >Регионални

Нови сортове лалета и японски череши в Ботаническата градина

17.03.2014 г. 12:19:00 ч.
/ ИА Добруджа
Нови сортове лалета и японски череши в Ботаническата градина
Усилена работа кипи във всички части на Университетската ботаническа градина в Балчик, съобщи в ефира на радио „Добруджа" инспекторът по озеленяването Петя Георгиева. 60 хил. лалета ще цъфнат тази пролет в ботаническата градина в Балчик. Първите лалета вече са цъфнали, а пикът, известен като Парада на лалетата, ще бъде през април. Тази година посетителите на градината ще видят няколко нови сорта лалета, обясни Петя Георгиева. Сред тях са "Рококо", чиято чашка трябва да разцъфти в черно, червено и зелено и двуцветните лалета "Принцеса Ирен" - оранжево с виолетови щрихи, и "Естела Режнвелд" - червено с бяло. Заради многото и различни видове, в градината могат да се видят в рамките на около два календарни месеца.
В ботаническата градина очакват и първия цъфтеж на японски гроздовидни череши. Дръвчетата, които са засадени в парка миналата година, ще се обагрят в розово. Тази пролет посетителите ще могат да видят и няколко японски вишни, както и декоративна ябълка от Китай.


Коментирайте
Подобни новини
Днес Исторически музей – Генерал Тошево организира ден на отворени врати
Днес Исторически музей – Генерал Тошево организира ден на отворени врати
12-ото издание на Националния фестивал на лавандулата е днес в Генерал Тошево
12-ото издание на Националния фестивал на лавандулата е днес в Генерал Тошево
Над 2 500 изпълнители ще се включат днес в събора „Песни и танци от слънчева Добруджа“ край село Дебрене
Над 2 500 изпълнители ще се включат днес в събора „Песни и танци от слънчева Добруджа“ край село Дебрене
Военноморските сили унищожиха дрон, открит в морето край Кранево
Военноморските сили унищожиха дрон, открит в морето край Кранево



Яндекс.Метрика