Начало >Добруджа >Общество

Нови вандалски прояви в детските ясли и градини на Добрич

21.08.2019 г. 16:13:55 ч.
/
Нови вандалски прояви в детските ясли и градини на Добрич
Приключва ремонтът на детска ясла №6 „Първи юни“ по ул. „Васил Петлешков“, но вече има повреден с камък стъклопакет и нова мазилка на два дни изцапана със следи от мръсна топка, съобщават от община Добрич. Още по-отчайваща е ситуацията с новата ограда на Детска градина №20, която се намира на ул. „Христо Ботев“ 54. Работниците в момента я довършват, но новите части са вече със следи от удари, огънати, с извадени и разкривени елементи. Очевидци, живеещи в квартала, твърдят, че това е дело на подрастващи деца на възраст от 12 до 15 години. Работниците разказват и за група тийнейджъри, които пречат на работата им, като изключват уредите им от разклонителите и бягат, смеейки се.
За 95% процента от случаите на вандализъм са виновни подрастващите. Община град Добрич се обръща към Вас за подкрепа и съдействие за справяне с проблема с вандализма в нашия град!, се казва в апела на общината към родителите.

Коментирайте
Подобни новини
Прогноза за неделя - 28 юни
Прогноза за неделя - 28 юни
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Ученици от ЕГ „Гео Милев”  ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Ученици от ЕГ „Гео Милев” ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец



Яндекс.Метрика