НС даде правомощия на общински служители, близки до тези на органи на МВР

11.09.2019 г. 14:43:00 ч.
/
НС даде правомощия на общински служители, близки до тези на органи на МВР
Общинските служители ще могат да подпомагат осъществяването на административно-наказателната дейност на територията на общината, като изпълняват функционалните си задължения в униформено облекло и отличителни знаци на съответната община, утвърдени от кмета на общината. Това прие парламентът чрез промени в Закона за местното самоуправление и местната администрация на първо четене. "За" законопроекта гласуваха 96 народни представители, "Против" -69 и "въздържали се" -4, с което те бяха приети. 
Измененията са внесени от съпредседателя на ПГ на „Обединени патриоти“ Искрен Веселинов и народния представител от ГЕРБ и зам.-председател на парламента Емил Христов. В срок до три месеца след назначаването им, служителите в звеното преминават обучение по специална програма, изготвена от Главна дирекция „Национална полиция“ на Министерство на вътрешните работи. Дебати Промените бяха обосновани от депутата от ГЕРБ Емил Христов като допълване и разширяване съществуващите законови възможности за контрол на обществения ред. Според него основен проблем е липсата на адекватни правомощия на общинските служители, което ги принуждава да извършват съвместни проверки с органите на МВР.
Снимка:dobrudjabg.com
Източник:actualno.com

Коментирайте
Подобни новини
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.



Яндекс.Метрика