Откриха африканска чума по свинете и в Търновско

12.07.2019 г. 15:49:37 ч.
/
Откриха африканска чума по свинете и в Търновско
Първи случай на африканска чува по свинете е регистриран в област Велико Търново, съобщава БНР.
По данни на Общинската епизоотична комисия заболяването е потвърдено в домашно стопанство в свищовското село Ореш.
Предстои Агенцията по безопасност на храните да издаде заповед за умъртвяване на всички прасета в засегнатото село.
От тази седмица стопаните в Ореш масово започнаха да колят свинете си, тъй като бяха притеснени от случаите на африканска чума в съседните населени места в Плевенско.
По информация на д-р Кристиян Кирилов - председател на Общинския съвет в Свищов и член на Епизоотичната комисия, до момента в засегнатото село са останали не повече от 6 възрастни и 15 малки прасета. Всички те ще бъдат евтаназирани.
Снимка:novini.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
КЗП с масирани проверки за нелоялни търговски практики по Черноморието
КЗП с масирани проверки за нелоялни търговски практики по Черноморието
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни в гр. Първомай
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни в гр. Първомай
Ивелин Михайлов закрива "Исторически парк"
Ивелин Михайлов закрива "Исторически парк"
ГИТ спря 209 опасни работни места в строителството
ГИТ спря 209 опасни работни места в строителството



Яндекс.Метрика