Начало >Добруджа >Общество

Откриват официално обновената Пречиствателна станция край Врачанци

24.02.2020 г. 08:43:41 ч.
/
Откриват официално обновената Пречиствателна станция край Врачанци
Днес от 11.00 часа ще се състои официалното откриване на изцяло обновената пречиствателна станция за отпадни води край Врачанци. Дейностите бяха извършени в рамките на Водния цикъл на Добрич. По проект  за реконструкцията и разширението на станцията бяха заложени  31 913 683 лева.  
Обновяването на станцията стартира през март 2018 година.
Проектът  включваше подобряване пречистването на отпадните води, които се третират с азот и фосфор. Извършена е модернизация на водната линия и на линията за третиране .
Пречиствателната станция във Врачанци е построена през 1986 г. и от тогава не е била реконструирана.
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика