Отлoжиха Олимпийските игри в Токио

24.03.2020 г. 07:19:18 ч.
/ ИА Добруджа
Отлoжиха Олимпийските игри в Токио
Международният олимпийски комитет е решил Олимпийските игри в Токио тази година да бъдат отложени заради пандемията от новия коронавирус, съобщи Ройтерс, като се позова на члена на Комитета Дик Паунд.
"На основата на информацията, с която разполага МОК, беше взето решение за отлагане. Параметрите за по-нататък не са определени, но игрите няма да започнат на 24 юли, толкова знам", е казал Паунд пред USA Today. Пред Ройтерс той е заявил, че едногодишно отлагане изглежда като най-доброто решение. Това означава, че игрите, планирани за периода от 24 юли - 9 август тази година, вероятно ще бъдат проведени през лятото на 2021 г.
Досега Олимпийските игри не са били отлагани никога. Те обаче са били отменяни през 1916, 1940 и 1944 г. заради двете световни войни.
Източник:Ройтерс

Коментирайте
Подобни новини
Президентът на СКГ „Алексия“  ще предложи треньорите в клуба за наградата „Отбор на месеца“
Президентът на СКГ „Алексия“ ще предложи треньорите в клуба за наградата „Отбор на месеца“
СКГ „Алексия“ с 6 златни медала от Държавното първенство "Гимнастрада"
СКГ „Алексия“ с 6 златни медала от Държавното първенство "Гимнастрада"
ФУТБОЛ: Стефан Славов ще бъде помощник на Диян Божилов, Радомиров остава в щаба
ФУТБОЛ: Стефан Славов ще бъде помощник на Диян Божилов, Радомиров остава в щаба
КАРАТЕ: Пеньо Пенев над всички и на „ката“, и на „кумите“ на републиканското за полицаи
КАРАТЕ: Пеньо Пенев над всички и на „ката“, и на „кумите“ на републиканското за полицаи



Яндекс.Метрика