Отложиха старта на чисто руски екипаж до МКС

21.11.2020 г. 09:14:32 ч.
/
Отложиха старта на чисто руски екипаж до МКС
Изстрелването до Международната космическа станция (МКС) на първия в историята екипаж, състоящ се изцяло от руски космонавти , е отложено от 1 април за 9 април 2021 г. Това съобщи РИА "Новости".

Те трябва да летят с космическия кораб "Союз МС-18".

Според агенцията изстрелването на Союз МС-18 от ракета-носител Союз-2.1а от космодрума Байконур е планирано за 9 април, а кацането на Союз МС-17 с руснаците Сергей Куд-Сверчков и Сергей Рижиков и американката Катлийн Рубинс, които в момента летят до МКС - към 17 април.

Както казаха в пресслужбата на Роскосмос, точните дати на стартиране за следващата година ще бъдат определени по-късно.

Отбелязва се, че екипажите само от руски космонавти все още не са летели до МКС.
Снимка:webnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Два влака се сблъскаха северно от Лондон
Два влака се сблъскаха северно от Лондон



Яндекс.Метрика