Отвлякоха над 300 момичета от училище в Нигерия

27.02.2021 г. 09:12:36 ч.
/
Отвлякоха над 300 момичета от училище в Нигерия
Повече от 300 момичета са били отвлечени от неизвестни лица от училище в северозападната част на Нигерия. На мястото на похищението в град Джангебе са изпратени сили за сигурност.
Според някои сведения похитителите пристигнали с коли и мотоциклети, някои били облечени като правителствени части. Очевидци обаче казват, че въоръжените мъже са стигнали до училището пеша, стреляли по охранителя и нахлули в спалните помещения. Казали на децата, че е време за молитва и ги извели в гората, разказва очевидец пред Би Би Си, цитиран от БНТ.
Медията отбелязва, че въоръжени банди в Нигерия често отвличат ученици за откуп. Все още са в плен поне 41-ма души, включително 27 ученици, отвлечени миналата седмица в съседния щат Нигер.
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Украйна нанесе удари по две руски рафинерии, железопътен мост в Крим и склад за боеприпаси
Украйна нанесе удари по две руски рафинерии, железопътен мост в Крим и склад за боеприпаси
Рекордната горещина в Европа: Жегата се измества на изток
Рекордната горещина в Европа: Жегата се измества на изток
Поредна размяна на удари между САЩ и Иран и взаимни обвинения в нарушаване на примирието
Поредна размяна на удари между САЩ и Иран и взаимни обвинения в нарушаване на примирието
Германия започва масова депортация на афганистанци
Германия започва масова депортация на афганистанци



Яндекс.Метрика