Отвлякоха над 300 момичета от училище в Нигерия

27.02.2021 г. 09:12:36 ч.
/
Отвлякоха над 300 момичета от училище в Нигерия
Повече от 300 момичета са били отвлечени от неизвестни лица от училище в северозападната част на Нигерия. На мястото на похищението в град Джангебе са изпратени сили за сигурност.
Според някои сведения похитителите пристигнали с коли и мотоциклети, някои били облечени като правителствени части. Очевидци обаче казват, че въоръжените мъже са стигнали до училището пеша, стреляли по охранителя и нахлули в спалните помещения. Казали на децата, че е време за молитва и ги извели в гората, разказва очевидец пред Би Би Си, цитиран от БНТ.
Медията отбелязва, че въоръжени банди в Нигерия често отвличат ученици за откуп. Все още са в плен поне 41-ма души, включително 27 ученици, отвлечени миналата седмица в съседния щат Нигер.
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика