Отвлякоха над 300 момичета от училище в Нигерия

27.02.2021 г. 09:12:36 ч.
/
Отвлякоха над 300 момичета от училище в Нигерия
Повече от 300 момичета са били отвлечени от неизвестни лица от училище в северозападната част на Нигерия. На мястото на похищението в град Джангебе са изпратени сили за сигурност.
Според някои сведения похитителите пристигнали с коли и мотоциклети, някои били облечени като правителствени части. Очевидци обаче казват, че въоръжените мъже са стигнали до училището пеша, стреляли по охранителя и нахлули в спалните помещения. Казали на децата, че е време за молитва и ги извели в гората, разказва очевидец пред Би Би Си, цитиран от БНТ.
Медията отбелязва, че въоръжени банди в Нигерия често отвличат ученици за откуп. Все още са в плен поне 41-ма души, включително 27 ученици, отвлечени миналата седмица в съседния щат Нигер.
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Проблем в комуникационната система спря влаковете в цяла Германия
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават



Яндекс.Метрика