ПЛУВАНЕ: 4 първи места от 4 старта за Радослав Тодоров в Бургас

01.03.2021 г. 15:40:04 ч.
Състезателят на СКПС „Добруджа“ Радослав Тодоров се представи безапелационно на провелия се от 26 до 28 февруари международен плувен турнир Sharks Swimming Cup в Бургас. Талантливият плувец от Добрич спечели 4 първи места от 4 старта – 400 метра св. стил, 100 метра бруст, 100 бътерфлай и 400 съчетано.

Роденият през 2007 година Радослав Тодоров отвя конкурентите си, като интрига имаше единствено във финала на 100 метра бътерфлай, където разликата с втория бе едва една секунда. На 400 метра съчетано Радо спечели с разлика от над 8 секунди, на 400 метра свободен стил – със 7 секунди, а на 100 метра бруст с повече от 3 секунди.

Много добре в Бургас се представи и друг от талантите на СКПС „Добруджа“ Радо Нейков. Той спечели първото място на 50 метра св. стил, второ на 50 м. бътерфлай и две трети места – на 100 и 200 м. свободен стил.

До бронзов медал стигна и Витомир Новачев – на 50 метра гръб.

При момичетата Лъчезара Апостолова се представи много добре – трето място на 100 м. бътерфлай, четвърто на 200 м. бътерфлай и пето на 50 м. бътерфлай.