ПЛУВАНЕ: Ветераните на „Добруджа“ отново обраха медалите на държавното първенство

10.09.2019 г. 13:36:12 ч.
/
За поредна година състезателите на СКПС „Добруджа“ бяха сред най-добрите на държавното първенство по плуване за ветерани. Добричлии спечелиха общо 11 медала на шампионата на България.

Държавното лично отборно първенство по плуване за ветерани за 2019 г. се проведе на басейн "Юлиян Русев" в плувен комплекс "Приморски" във Варна. Участваха 306 състезатели от 19 клуба от цяла България. СКПС „Добруджа“ представяха Антония Михова, Ивелина Янкова, Иван Иванов, Ивелин Иванов, Елин Симеонов и Радослав Алексиев. Всеки състезател имаше право на участие в до шест дисциплини.

Само дни след успешното си представяне на Световното първенство по плуване за ветерани в Южна Корея, Антония Михова отново доказа, че е номер 1 в България. За шест старта тя спечели пет златни медала и един сребърен. Отлично се представи и Иван Иванов, който на три пъти заслужи място на почетната стълбица. На държавното първенство той веднъж стана шампион, а на два пъти се класира втори в България. Един златен и един бронзов медал завоюва Ивелин Иванов. Мъжката и женската щафета на СКПС „Добруджа“ бяха много близо до призовите места, но и двата отбора останаха четвърти.