По-малко домови кражби за първото полугодие отчитат от полицията

21.07.2019 г. 14:22:27 ч.
/
По-малко домови кражби за първото полугодие отчитат от полицията
С 19% по-малко домови кражби е регистрирала полицията през първата половина на 2019 година. Данните съобщи комисар Димитър Кошов от Главна дирекция "Национална полиция" пред NOVA телевизия. По думите му намаляването се дължало на добрата работа на служителите на МВР, както и на успешните операции, при които са задържани крадците. Гражданите сигнализирали по-често, отчете комисар Кошов.

Той допълни, че няма организирани банди крадци. „Няма организираност. Някои действат поединично. Някои имат лица, които следят за наличие на полиция. Те се притесняват от контакт с жертвите. През месеците май, юни, юли и август влизат през незатворени прозорци или балконски врати", обясни още комисар Кошов.

Според него има различни средства за защита на имуществото - активна и пасивна защита. „Пасивната е свързана със заключващите механизми. Те са най-важни. По-скъпите осигуряват по-добра защита. Но няма универсална такава", обясни още той.
Източник:Cross.bg

Коментирайте
Подобни новини
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра
Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, където стана катастрофата с камион в района на Мало Бучино
Прокуратурата възложи цялостна проверка на пътя, където стана катастрофата с камион в района на Мало Бучино
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента



Яндекс.Метрика