Правителството ще отпусне 2,7 милиона лева на Община Перник

22.11.2019 г. 10:50:29 ч.
/
Правителството ще отпусне 2,7 милиона лева на Община Перник
 
Министерският съвет ще отпусне 2,7 милиона лева на Община Перник за проект, свързан с реконструкция на утаителите на пречиствателната станция за питейни води, която обслужва Перник и околните села.
Това бе решено на среща на министър-председателя Бойко Борисов с кмета на Перник Станислав Владимиров, на която присъстваха министърът на финансите Владислав Горанов и заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков.
Средствата, които ще бъдат осигурени с постановление на Министерския съвет, са първата неотложна мярка, свързана с решаване на водната криза в града. Финансовата подкрепа ще даде възможност на кмета на Перник в спешен порядък да предприеме необходимите към момента действия. В хода на разговора при премиера Борисов бяха начертани и последващите стъпки за справяне с кризата съобразно ситуацията.
Утаителите, за които правителството отпуска финансиране, гарантират качеството на питейната вода, с което тя трябва да достига до жителите на Перник и околните населени места.
Източник:Министерски съвет

Коментирайте
Подобни новини
Министър Демерджиев разпореди: Парите за пътна безопасност – само за намаляване на катастрофите
Министър Демерджиев разпореди: Парите за пътна безопасност – само за намаляване на катастрофите
КЗП с масирани проверки за нелоялни търговски практики по Черноморието
КЗП с масирани проверки за нелоялни търговски практики по Черноморието
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни в гр. Първомай
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни в гр. Първомай
Ивелин Михайлов закрива "Исторически парк"
Ивелин Михайлов закрива "Исторически парк"



Яндекс.Метрика