При административно нарушение срокът за обжалване скача на 14 дни

24.09.2020 г. 12:24:55 ч.
/
При административно нарушение срокът за обжалване скача на 14 дни
Депутатите приеха на първо четете промени в Закон за административните нарушения и наказания, с които се удължават сроковете за възражение срещу съставен акт и за оспорване на наказателните постановления от три на седем дни и от седем на четиринадесет дни.
Измененията в ЗАНН са в над 40 параграфа, променят се основни положения по отношение на административните нарушения и наказания, включително и се въвеждат нови институти като този на споразумението.
Регламентира се възможността за сключване на споразумение между наказващия орган и нарушителя. В такъв случай той ще плаща 70% от минимално предвидената глоба. А ако не е предвиден минимум, санкцията ще се определя „по договаряне между страните“, но не трябва да е повече от 70% от половината от максимума.
Предложение за споразумение ще може да прави нарушителят – в 14-дневен срок от връчване на акта, както и наказващият орган след получаване на преписката.
С промените се дава бонус за бързо плащане на глобата – нарушителят ще дължи само 80% от нея, ако не обжалва наказателното постановление и плати в 14-дневен срок. Ако обаче наред с глобата, му бъде наложено и друго наказание, той ще може да обжалва наказателното постановление в тази му част.
Снимка:razloginfo.eu
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика