Начало >Добруджа >Общество

Продължава приема на молби за подпомагане на първолаци

10.09.2013 г. 12:21:00 ч.
/
Продължава приема на молби за подпомагане на първолаци
210 молби за подпомагане семействата на първокласници са подадени до момента в Общинската дирекция „Социално подпомагане", съобщи директорът Магдалена Миткова. Припомняме семействата с ниски доходи до 350 лева на човек имат право на помощ за първолака. Само лев да надвишава сумата не получаваш такава.С министерско постановление от 21 юли 2013 година децата, които за първи път ще прекрачат прага на училището и отговарят на условията имат право на 250 лева за подготовка. Миналата година сумата беше по-малка със 100 лева. 2012 година от помощи се възползваха 564 семейства. Срокът за кандидатстване за този вид семейно подпомагане е 30 септември.Нов момент в работата на социалните служби е приемът на задължителните уверения за посещение на предучилищна група в детските градини. Според Закона за семейните момощи за деца, всички навършили 5 години трябва да подадат уверения че посещават ДГ. При повече от три дни отсъствие без причина детските добавки се спират. По служебен ред ще бъдат получавани данни за присъствие и отсъствие на децата.


Коментирайте
Подобни новини
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Робоклуб „Хелиос“ от Добрич с нови постижения
Времето на 23 юни
Времето на 23 юни
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
Уикендът донесе три първи места и още отличия за певците на „ЗОНЕЛИ“
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика