Проф. Иво Петров: COVID-19 остава завинаги

17.10.2020 г. 10:49:05 ч.
/
Проф. Иво Петров: COVID-19 остава завинаги
„Смятам, че коронавирусът ще остане завинаги. Може би, както се е случило след първата голяма грипна епидемия през 1918 г., изводите ще се направят години по-късно". Това заяви в студиото на „Събуди се" кардиологът проф. Иво Петров.

„Това, което четем по статистиките не е нещо екстремно. В момента се срещаме с една нова инфекция, която се разпространява много бързо. През есенно-зимните месеци тази тенденция се очаква да продължи”, коментира професорът ръста в новите случаи.

Той смята, че обществата не бива да бъдат затваряни с мерки. „Не мисля, че трябва да се върви към пълно затваряне. Инфекцията не попада към тези, които се водят като особено опасни. Моето становище е, че не трябва да се затваряме”, обясни кардиологът.

Относно пациентите със сърдечни заболявания проф. Петров коментира, че тези от тях, с отложени интервенции заради страх от пандемията, вече са починали.

„За съжаление сега хващаме опашката на тези, които са се били уплашили преди това и те идват с усложнена патология. През последните няколко седмици ни се случи да каним пациенти, които оказва се са починали”, обяви той.
Снимка:www.cross.bg
Източник:Cross.bg

Коментирайте
Подобни новини
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
4 американски самолета вече са излетели от София
4 американски самолета вече са излетели от София
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор



Яндекс.Метрика