Протест и контрапротест за полицейските заплати на метри един от друг

29.11.2020 г. 15:07:10 ч.
/ ИА Добруджа
Протест и контрапротест за полицейските заплати на метри един от друг
Полицаи и пожарникари от цялата страна излязоха на втори национален протест в центъра на София, за да поискат отново увеличение на заплатите си, предаде репортер на БГНЕС.

От най-големия синдикат в системата на МВР не са доволни от 15-процентовото увеличение на трудовото възнаграждение на униформените служители, гласувано от парламента в Закона за държавния бюджет, което ще влезе в сила от 1 януари 2021 г. и продължават да настояват повишението да бъде с 30%. Аргументът им – служителите на реда също са на първа линия в борбата срещу COVID-епидемията.

Във връзка с усложнената епидемична обстановка от Синдикалната федерация на служителите в МВР призоваха своите колеги да ограничат до минимум физическото си присъствие по време на протеста, а присъстващите да спазват стриктно противоепидемичните мерки. Желаещите да подкрепят протеста пък могат да го направят по места – както го направиха и по време на протеста на 8 ноември – като включат, когато и където това е възможно, за не повече от минута светлинната и звукова сигнализация патрулните автомобили.

На метри от протестиращите полицаи пред сградата на Народното събрание се проведе и контрапротест, организиран от майките на деца с увреждания от инициативата „Системата ни убива“. „Поради недопустимо поведение, неадекватни действия, бездействия, обиди от страна на полицаите към протестиращите, включително и използването на физическа сила продиктувана от озлобяване, решихме да организираме контрапротест! Между двата протеста на полицаите се видя, че те се борят само за повече пари, но не и за реална реформа на системата“, казват те в свое послание, публикувано в социалните мрежи. Контрапротестиращите призоваха полицаите първо да поискат реформа в системата, а едва тогава увеличение на заплатите си.
 
Снимка:БГНЕС
Източник:БГНЕС

Коментирайте
Подобни новини
"Мяра": Радев първи при вот днес с 33,3%, пет партии от НС под чертата
"Мяра": Радев първи при вот днес с 33,3%, пет партии от НС под чертата
Киселова: Без БСП политическият живот би бил осакатен
Киселова: Без БСП политическият живот би бил осакатен
Утре Гюров отива на “Дондуков” 2, представя кабинета на Йотова
Утре Гюров отива на “Дондуков” 2, представя кабинета на Йотова
Ново увеличение на цените в здравния сектор през януари
Ново увеличение на цените в здравния сектор през януари



Яндекс.Метрика