Проверяват уредите за отчитане на ток

26.01.2015 г. 08:47:00 ч.
/ ИА Добруджа
Проверяват уредите за отчитане на ток
Проверка на измервателните уреди на трите електроснабдителни дружества заради надути сметки на абонати във Варна, започва правителството. Кабинетът предупреди, че няма да допусне повторение на „сценария" отпреди две години. 67 000 потребители на ток са получили едновременно две фактури. Това са около 5% от клиентите на дружеството във Варна. Впоследствие стана ясно, че срокът за плащане на втората фактура, издадена от "Енерго - Про", ще бъде удължен с 15 дни.
Енергийният министър Теменужка Петкова обеща да разследва случая и да не допусне сценарият от преди две години с високи сметки, заради промяна на отчетния период.
Всеки има съмнения, когато получи висока сметка. Въпросът е да се уточни каква е причината за това, коментира пред Нова телевизия Антон Павлов, заместник-министър на енергетиката. Той посочи, че по всеки казус трябва да се извърши проверка. Министерството на енергетиката е разпоредило такива и в трите електроразпределителни дружества. В нея ще се включи и ДКЕВР.


Коментирайте
Подобни новини
Демерджиев: Злите езици говорят, че зад фирмите, доставящи мантинели, стои бивш премиер
Демерджиев: Злите езици говорят, че зад фирмите, доставящи мантинели, стои бивш премиер
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!



Яндекс.Метрика